• 3
  • 5
  • 6
  • 8

SYSTémy hydroizolací

Hydroizolace je druh stavební izolace zabraňující nežádoucímu průniku vody. Tvoří ji souvislá, neprodyšná vrstva složená z různých voděodolných materiálů. Používá se v místech, kde by průnik vody působil poškozování konstrukcí a vlhkost uvnitř pozemních staveb. Hydroizolace se dále používají k zabránění nežádoucímu úniku vody a jiných kapalin z nádrží, např. bazénů, septiků, průmyslových a zemědělských nádrží apod. Neopomenutelným sektorem užití hydroizolací jsou izolace skládek průmyslových a komunálních odpadů.

 

Hydroizolace dělíme na asfaltové, polymerní a jílové. Jílové izolace reprezentuje konvenční použití vrstvy hutněného jílu, jako náhrada této možnosti se používají bentonitové rohože které ve své podstatě nahrazují přírodní jílovou vrstvu s přesně definovanými parametry. Bentonitové rohože jsou kompozity složené z dvou vrstev geotextilii, které mezi sebou vážou vrstvu jílové bentonitové směsi. Více o bentonitových rohožích . 

 

Nejčastěji používané polymerní izolace jsou fólie vyrobené z polyetylénu (PE) ať už vysoko hustotní HD-PE či flexibilnější LD-PE. Další skupinou jsou izolační fólie z PVC a dále speciální polymerní fólie užívané především na izolace plochých střech. Speciální a v dnešní době dynamicky se rozvíjející technologií jsou fólie vyrobené ze syntetického kaučuku (EPDM) , jež vykazují vysokou odolnost a bezkonkurenční životnost.

 

Vhodně zvolená hydroizolace a její správná realizace jsou důležité faktory ovlivňující  především životnost celé stavby. Je dobré si nechat s hydroizolací poradit od profesionálů v oboru s dlouholetou zkušeností. Proto jsme Vám plně k dispozici, potřebujete-li poradit či vyhotovit cenovou nabídku, kontaktujte naše obchodní zástupce či použijte formulář níže.